Veido pakėlimo operacija per pietų pertrauką? Tai kas buvo įmanoma tik JAV, dabar jau ir Lietuvoje

Veido pakėlimo operacija laikoma viena sudėtingiausių operacijų, gali trukti iki 5 valandų, pacientas pooperacinis laikotarpis užtrunka apie 14 dienų, o į kasdienį gyvenimą grįžtama tik po 3-4 savaičių. Be to, ši operacija brangi bei reikalauja išskirtinai kompetentingo mikrochirurgo, kurių Lietuvoje tikrai nėra daug.

Prieš kelerius metus JAV Maisto ir vaistų administracija patvirtinus naujos kartos lazerį – įvyko tikra revoliucija: vos 45 minutes trunkanti minimaliai invazinė procedūra padeda iš esmės išspręsti pagrindines su senėjimu susijusias problemas, kainuoja 6 kartus pigiau, o pacientas bene iškart gali grįžti į sau įprastą gyvenimą.

„Tai visiška naujovė Baltijos šalyse ir mes didžiuojamės pirmieji pasiūlę lazerinę Endolift® procedūrą Lietuvos pacientams, – sako intervencinės, lazerinės ir estetinės dermatologijos centro „Dermaclinic“ dermatovenerologas – onkologas dr. Grinvydas Butrimas. – Mokėmės iš tokių virtuozų kaip dr. Roberto Ruffa ar dr. Tapan Patel, geriausiose Endolift® akademijose Italijoje ir Jungtinėje Karalystėje.“

Alternatyva plastinei operacijai

Endolift® lazeris pradžioje pakeitė ankstyvą plastinės chirurgijos intervenciją. Itin plonas optinis šviesolaidis leido chirurgams pasiekti jautriausias veido ar kūno vietas. Vėliau ši procedūra atsiskleidė kaip savarankiška veido odos stangrumo ir patempimo alternatyva plastinei chirurgijai.

„Tai puikus būdas atstatyti glembančius audinius, tirpdyti riebalų kišenes, mažinti raukšles ar sutvarkyti tokias, net plastikos chirurgams sunkiai įveikiamas, problemas kaip paburkę paakiai. Ši procedūra naudojama ir atsiradus audinių nelygimui po tradicinių plastinės chirurgijos operacijų“, – pasakoja gydytojas, vienas iš Endolift® akademijos Lietuvoje ekspertų, dr. Domas Kurlavičius.

Gydytojas pabrėžia, kad vienas didžiausių šios procedūros privalumų – jog ji mažiau invazinė nei plastinė operacija: Endolift® lazeriu atliekamas gydymas nereikalauja pjūvių ar anestezijos, nesukelia jokio skausmo, susijusio su pjūviais ir siūlėmis, o pacientai gali grįžti į savo darbą ir įprastą veiklą per kelias valandas.

„Operacijos metu, plauko plonumo vienkartinis šviesolaidis įvedamas po oda į paviršinę hipodermą ir šilumos bei šviesos pagalba tirpdomi riebalai, stangrinama, sutraukiama oda, – antrina kolegai dr. Grinvydas Butrimas. – Pacientas gali jausti tik nedidelį diskomfortą dėl lazerio energijos, ir jo įėjimo metu susidarančių mikrotunelių, kurie orientuoti išilgai antigravitacinių vektorių. Šie mikrotuneliai sukelia patempimo efektą bei suaktyvina kolageno gamybą.“

Ne tik veidui, bet ir kitoms probleminėms vietoms

Lietuvoje Endolift® procedūrą pacientai dažniausiai renkasi siekdami natūralaus veido ir kaklo atjauninimo efekto: esant pakritusiems veido audiniams, burnos bei smakro linijų suglebimui, žandikaulio kontūro korekcijai, susidarius pagurkliui ar riebalų sankaupoms ant skruostų, suglebusiems ar paburkusiems apatiniams vokams koreguoti.

Procedūra nedeformuoja bruožų, jų neiškraipo ir nesukelia matomų pakitimų – komplikacijų.

„Itin populiarios, taip vadinamos, „Malar Bags“ operacijos, susidarius vandeningiems, paburkusiems paakių riebaliniams maišeliams ties akiduobės ir skruosto riba. Mat akių vokų oda yra plona ir ji pirmoji ima signalizuoti apie laiko tėkmę,“ – sako dr. G. Butrimas.

Tačiau Endolift® procedūra puikiai tinka ir kitoms probleminėms kūno vietoms: susidarius celiulitui, suglebus žastų odai, esant sėdmenų deformacijai ar sukritus vidinei šlaunų daliai, sprendžiant problemas pilvo srityje ties bamba. Be to, ši procedūra tinka ankstyvai riebalui sankaupoms mažinti, kai pacientą netenkina išvaizda, tačiau plastikos chirurgai atsisako daryti operaciją dėl per mažo riebalų kiekio.

Patrauklu ir tai, kad procedūrai atlikti reikia tik vieno seanso. Nors akivaizdžius pokyčius pacientas mato iškart, rezultatas gerėja ir ryškėja dar 4 – 8 savaites, o išlieka 3-5 metus.

Dr. D. Kurlavičius pabrėžia, kad kaip ir visų estetinės medicinos procedūrų atveju, organizmo atsakas į procedūrą yra individualus, priklauso nuo kiekvieno paciento: iškart po operacijos galimi patinimai, nedidelės mėlynės ar žaizdelės. Vis dėlto, šie nemalonūs pojūčiai trunka kur kas trumpiau nei po chirurginio veido pakėlimo, kur diskomfortas kamuoja iki mėnesio ar ilgiau.

„Lyginant su plastine chirurgija, be abejonės, joks lazeris nepašalins ženklaus odos pertekliaus, nors, aišku, situaciją tikrai pagerins. Jei jau kalbame apie biologinį amžių – Endolift® tinkamiausias 35-50 metų pacientams,“ – sutartinai patikina pirmieji Endolift ekspertai Lietuvoje dr. Domas Kurlavius ir dr. Grinvydas Butrimas.