Spenelių mikropigmentacija ir spenelių chirurginė rekonstrukcija

Jei jūsų vienas ar abu speneliai buvo pašalinti mastektomijos metu, daugeliu atvejų galite pasirinkti operaciją, tatuiruotę arba abu, kad atkurtumėte spenelį ir krūties aureolę (tamsią sritį aplink spenelį).

Kai kurie žmonės mano, kad jų spenelių atstatymas ir tatuiruotė yra svarbus paskutinis krūtų atkūrimo proceso etapas.

Pasirinkimas priklauso nuo jūsų, todėl galite neskubėti.

Plastikos chirurgai paprastai rekomenduoja palaukti mažiausiai keturis mėnesius po krūtų rekonstrukcijos operacijos, kad būtų atlikta spenelių rekonstrukcija ar spenelių tatuiruotė.

Laikas reikalinga jūsų krūtims sugyti ir įsitvirtinti galutinėje padėtyje.

Retai, kai kurie chirurgai gali pasiūlyti atlikti spenelio rekonstrukciją kaip krūties rekonstrukcijos operacijos dalį (o ne kaip atskirą operaciją).

Paprastai tai nerekomenduojama, nes tai gali lemti prastą naujų spenelių padėtį.

Spenelių atstatymo operacija dažniausiai yra ambulatorinė procedūra, kurios metu naudojama oda iš krūties srities, kurioje bus spenelis, suformuojant naują spenelį. Vėliau rekonstruotas spenelis gali būti tatuiruotas, kad būtų suteikta spalva ir suformuota aureolė.

Pagrindinis spenelio atstatymo operacijos pranašumas yra tas, kad bus suformuotas iškilimas. Kai kurios moterys mano, kad tai sukuria natūralesnę išvaizdą.

Trūkumas yra tas, kad rekonstruotas spenelis laikui bėgant išsilygins ir praras didžiąją dalį savo projekcijos.

○ Spenelių rekonstrukcija gali duoti gerą kosmetinį rezultatą, tačiau rekonstruotas spenelis neatrodys, kaip jūsų originalus spenelis.

Taip pat svarbu žinoti, kad dauguma moterų po mastektomijos ir krūties rekonstrukcijos netenka krūtų srities jutimo, todėl greičiausiai nejausite ir atkurto spenelio.

○ Patyręs spenelių tatuiruočių meistras gali sukurti neįtikėtinai tikrovišką spenelio vaizdą 3D vaizdą, kai plokštuma vizualiai sukuria fizinį dydį.

Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių vietoj spenelių atstatymo operacijos renkasi 3D spenelių tatuiruotes.

Taip pat plastikos chirurgai dažnai rekomenduoja 3D spenelių tatuiruotes vietoj spenelių atstatymo operacijos.

Spenelių tatuiruotė taip pat gali būti daroma siekiant pagerinti spenelių rekonstrukcijos operacijos rezultatus.

Kai kurie tatuiruotės pasirinkimo pranašumai yra šie:

☆išvengiama operacijos ir naujų randų susidarymo.

☆lengvesnis gijimo ir atsigavimo procesas

☆ tatuiruočių meistras gali papildyti spenelį ir areolę smulkių detalių, spalvų, ko negalima padaryti atliekant operaciją

Nors kai kurios moterys mano, kad trūkumas yra tai, kad 3D spenelių tatuiruotė neturi fizinio matmens, kitos sako, kad džiaugiasi, kad gali nenešioti liemenėlės nebijodamos, kad speneliai matysis per drabužius.

Moterims, kurioms buvo atlikta krūtų rekonstrukcija krūtų implantu ar pakėlimas „laisvu speneliu”, gali būti atliekama spenelių rekonstrukcijos operacija arba spenelių tatuiruotė taip pat.

Tačiau ne visoms tinka spenelio rekonstrukcija ar tatuiruotė.

Netinkamas kandidatas:

• spindulinis gydymas pažeidė jūsų krūties odą;
• jūsų krūtų oda per daug suplonėjo, kai audinys buvo pašalintas mastektomijos metu;
• turite limfedemą, apimančią krūtinę;
• buvusi infekcija krūtų srityje.

Plastikos chirurgo paieška spenelių rekonstrukcijos operacijai.

Dauguma plastikos chirurgų, kurie atlieka daug krūtų rekonstrukcijos operacijų, turi spenelių rekonstrukcijos patirties. Tačiau plastikos chirurgai skiriasi savo įgūdžių ir patirties lygiu, kai kalbama apie procedūrą.

Plastikos chirurgas Saulius Vikšraitis Plastikos chirurgas dr. Saulius Vikšraitis
Kamilija Barysienė (Ilgalaikio makiažo specialistė, DermaSurgic.lt) Intervencinės dermatologijos, estetinės ginekologijos ir medicinos centras