Kosmetologė Greta Ivanauskaitė dalinasi patarimais, kaip paruošti veido odą šaltajam metų sezonui

Oda yra pats didžiausias organas, dengiantis visą kūno paviršių. Žmonės, norintys išsaugoti sveiką kūno odą, turi ją prižiūrėti visais metų laikais. Ypatinga odos priežiūra yra reikalinga žiemos metu. Šiuo sezonu oda susiduria su temperatūrų kaita, kai namuose veikia centrinis šildymas, kuris labai išsausina odą bei su minusine lauko temperatūra, kai lauke lyja lietus, pučia žvarbūs vėjai, kurie taip pat pablogina odos tekstūrą, estetinę išvaizdą. Išvardinti veiksniai gali stipriai ir negrįžtamai paveikti odos paviršių, jei oda nėra tinkamai pasirūpinta. Pacientai dažniausiai skundžiasi odos sausumu, šerpetojimu, skilinėjimu, paraudimu. Norint išvengti tokios odos būklės reikia vasarines odos priežiūros priemones pakeisti į šaltajam sezonui tinkamas naudoti priemones. Nepakeitus odos priežiūros priemonių žmonės pradeda matyti pirmąsias šaltų orų pasekmes ant veido odos ir tik tada, kai  patys savarankiškai nebe susitvarko su padaryta žala odai, ieško pagalbos pas kosmetologus ar dermatologus.

Kad ir kaip keistai nuskambėtų veido kremą su SPF apsauga reikia naudoti kiekvieną dieną prieš išeinant į lauką ir visai nesvarbu, kad debesys užstoja saulę ir yra apsiniaukę. Šalčiui spaudžiant pakanka kremo, kurio apsauginis filtras yra 10. Jis ne tik saugos nuo UV ir UVB spindulių, bet ir puikiai drėkins, padengs ir išlygins odos paviršių. Taip pat galima rinktis ir makiažo bazę, pagrindą į kurių sudėtį jau įeina minėta apsauga. Neatrandantiems patinkančio ir malonios tekstūros veido kremo su SPF apsauga patarčiau kreiptis į kosmetologą, kuris pagal veido odos tipą parinks tinkamiausią priemonę.

Renkantis dieninį veido kremą žiemai būtina atkreipti dėmesį į jų sudėtį. Svarbu, kad kremuose būtų vienodas arba didesnis skaičius riebalų nei vandens. Kadangi riebalai stipriau apsaugo odą nuo šalčio bei neleidžia jai išsausėti. Tokių kremų esmė yra ne tik maitinti odą, bet ir sukurti ant odos apsauginę lipidinę (riebalų) plėvelę. Prieš tepant ant odos kremą patarčiau odą palepinti mėgstamu serumu. Tada oda gaus daugiau ir įvairesnių veikliųjų medžiagų, reikalingų sveikai ir gražiai išvaizdai palaikyti. Odos valiklius reikėtų rinktis drėkinančius, raminančius, kurie ne tik leis odai išvengti sausumo pojūčio, bet ir saugos nuo neigiamo aplinkos poveikio.

Šaltasis sezonas yra pats tinkamiausias metas naudoti aktyvias veido odos priežiūros priemones, darytis procedūras, kurios yra susijusios su pigmentinių dėmių, randų, kapiliarų naikinimu. Į kasdieninės odos priežiūros priemonių rinkinį galima įtraukti preparatus su vitaminu C, azelaino, glikolio, salicilo rūgštimis. Jos vizualiai sumažins šiuos odos trūkumus.

Žiema – pats tinkamiausias metas apsilankyti pas specialistus ir atlikti cheminio odos valymo, lazerines procedūras, kurios nėra rekomenduotinos atlikti pavasarį ar vasarą.

Žinoma, labai svarbi yra ir lūpų odos priežiūra žiemos metu. Lūpų oda ypatingai jautri šalčiams. Pabuvus minusinėje aplinkos temperatūroje lūpos pradeda sausėti, skeldėti ir perštėti. Prieš dažantis lūpas reikėtų atkreipti dėmesį į lūpų dažų, pieštukų ir kitų priemonių, skirtų lūpoms sudėtį. Jų sudėtyje neturėtų būti odą sausinančių medžiagų. Šiuo sezonu patarčiau lūpas dažniau dažyti balzamais, blizgesiais, vazelinais nei lūpdažiais ar pieštukais. Išvardintos priemonės ant lūpų odos sukurs apsauginę plėvelę ir taip jos bus mažiau pažeidžiamos orų.

Norint, kad oda visą žiemą išliktų sveika privaloma ja rūpintis ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Rekomenduočiau rinktis maisto produktus, kurie turi daug vitamino E. Šio vitamino gausa pasižymi raudonos ir oranžinės spalvos vaisiai ir daržovės. Taip pat patarčiau vartoti vitaminus su cinku, hialuronu, kolagenu, žuvų taukus, kuriuose gausu omega3 riebalų rūgščių, vitaminą C. Šie vitaminai įvairias būdais palaikys veido odos sveikatą, todėl jų įtraukimas į kasdieninės mitybos racioną yra labai svarbus. Kas be ko, odai, kaip ir visam organizmui, gyvybiškai svarbus yra vanduo. Išgertas vanduo odą veikia iš vidaus, sudarydamas apsauginę funkciją. Kuo oda būna stipriau apsaugota nuo aplinkos šalutinio poveikio, tuo sveikiau ji atrodo. Todėl, svarbu yra nepamiršti ir prisiversti kiekvieną dieną išgerti reikiamą vandens kiekį (30 ml/kg).

Veido odos priežiūra žiemos metu reikalauja daug ir išskirtinių pastangų. Laikantis visų patarimų galėsite džiaugtis sveika ir estetiškai gražiai atrodančia oda. Svarbiausia nedaryti eksperimentų su savo oda ir reikalui esant nebijoti kreiptis pagalbos į šios srities specialistus, gydytojus. Juk sveika oda yra ,,mūsų vizitinė kortelė“, pagal kurią dažniausiai vertiname sutikto žmogaus amžių, įvaizdį, nuotaiką.