Estetinis senėjimas – nauja sąvoka grožio industrijoje, ir tai nėra „kova su laiku“

Grožio industrijoje vyksta revoliucija. Populiarėja estetinė ir lazerinė dermatologija, steigiasi klinikos, perkami vis modernesni lazeriai, ilgėja procedūrų sąrašai. Galimybės ilgiau būti jaunam pasidarė tarsi beribės.

Ar pasiduoti laikmečio siūlomam impulsui? Kada suplanuoti pirmąjį vizitą pas specialistą? Ar visose klinikose atliktos procedūros lygiavertės?

Pokalbiui pakvietėme šios srities žinovę Laurą Labunskaitę-Vikšraitę. Moteris, 5 metus dirbusi plastinės chirurgijos centre, šių metų pradžioje pasuko į dermatologijos sritį, t.y. į intervencinę, lazerinę dermatologiją bei estetinę mediciną. Audinių atjauninimas ir juose vykstančių procesų pertvarkymas, senųjų ląstelių pašalinimas, sukuriant palankias sąlygas naujų ląstelių regeneracijai, odos stangrumas ir gyvybingumas – tikslai, kuriuos sau iškėlė klinika „DermaSurgic“.
Sukurtą drąsioms moterims, savęs identifikavimo ženklą „Žemiška moteris“, Laura paliko plastinei chirurgijai, tačiau pradėtą „Žemiškos moters“ kelią tęsia.
„Ilgaamžiškumas, jaunatviškumas, atsijauninimas ir pasiektas estetinis senėjimas t.y. estetinė higiena – tai ne kova su laiku, – sako Laura. – Kova visada reiškia aktyvius, agresyvius veiksmus, kurie kelia moteriai įtampą, nerimą, konkurenciją. Juk mums, moterims, svarbiausia išlaikyti estetinį vaizdą, atpažinti procesus, kurie gali būti koordinuojami siekiant išlaikyti tiek stangrų, gyvybingą ir sveiką bei lankstų kūną, tiek švarią ir elastingą bei švytinčią veido odą. Lankstus kūnas ir minčių higiena irgi labai svarbi mūsų savijautai bei išvaizdai“.

Įkurta „DermaSurgic“ intervencinės dermatologijos klinika įsiterpė tarp tradicinių estetinių grožio procedūrų ir plastinės chirurgijos. Laikas, rezultatas, efektas – vieni svarbiausių kriterijų, lėmusių lazerių, medicininių platformų, priemonių ir kitokios įrangos įsigijimą. Metus laiko stebėjusi „endoliftX“ procedūrą, intervencinį lazerį – stangrios odos ateities lyderį – Laura pasirinko „Anti-aging“ kryptį ir, bendradarbiaudama su plastikos chirurgais, dermatovenerologais, oftalmologais, greta atsijauninimo procedūrų, dėmesį sutelkė ir į medicinai sunkiai įveikiamas problemas, tokias kaip „Malar bags“, apatinių vokų odos stangrumas, nelygumai bei audinių gyvybingumo atkūrimas po riebalų nusiurbimo, odos reljefo, audinių tūrio, „laisvos odos“ iki ir po plastinių operacijų atkūrimas.

Ar įsteigusi lazerinės dermatologijos kliniką nusisukote nuo plastinės chirurgijos?

Nuo plastinės chirurgijos nenusisukau, turimas žinių bagažas man labai padeda. Stebėdama, ko nori moterys, stebėdama pokyčius, ką gali plastinė chirurgija ir ko ne, kaip kartais prasilenkia moters lūkesčiai su plastinės chirurgijos galimybėmis, aš supratau, kad ji gali ne viską, nors jos potėpis yra ryškiausias. Ne visada ji yra savalaikė, yra ir be jos veiksmingesnių būdų siekiant, tarkime, stangresnės odos, mažų riebalinių sankaupų šalinimo būdų.

Atlikus plastinę operaciją, niekur nedingsta nei odos būklė, nei visi senėjimo procesai, jie mus lydi ir toliau. Plastinė chirurgija yra vienas iš sprendimų, bet ne absoliutus ir ji ne visada turi pirma įžengti į žmogaus estetikos paieškų akiratį. Prieš ją stojame mes! Po plastinės chirurgijos mes taip pat esame. Pacientui pageidaujant, esame ir vietoje plastinės chirurgijos.

Impulsas, paskatinęs labiau domėtis lazerine chirurgija, buvo sunkiai išsprendžiama problema malar bags ar festoon– tai poakių pabrinkimas, kai apatinių vokų riebalų išvaržos nuslenka žemyn, ir viršutinio skruosto dalyje ima formuotis ryškūs, paburkę vandeningi maišai. Tai lemia tiek genetika, tiek amžiaus pokyčiai, saulės spindulių poveikis, žalingi įpročiai, poilsio ir tausojančio režimo nebuvimas ir kt. Jei problema lemta genetiškai, ji pasireiškia gana anksti, tad plastikos chirurgas padėti ne visada gali. Ieškodama sprendimų (o tai dariau vartydama viso pasaulio medicinos atlasą), radau „endoliftX“ procedūrą. Ji buvo siūloma, kaip vienas iš naujausių ir veiksmingiausių minimos problemos sprendimų. Įsigijome ir lazerį „Morpheus8“ – vieną iš pasaulinių bestselerių, lyderių, kuris irgi dalyvauja šios problemos sprendime. Nesenai sužinojome dar vieną, ir taip be pabaigos (šypsosi).

Anksčiau buvo tik du variantai veidui koreguoti – kosmetologija arba operacija. O dabar ima viršų lazerinė dermatologija. Kaip manote, kodėl?

Tiesa, vyksta didžiulis lazerinių inovacinių technologijų progresas. Platus galimybių spektras pacientų poreikiams tenkinti: radijo dažnių technologijos, intensyvios pulsinės šviesos terapija, šviesos terapija LLLT ir kt.

O ko nori pacientai? Jie nebenori gaišti laiko, kentėti skausmo. Rezultato nori čia ir dabar. Gyvename greitojo vartojimo visuomenėje, nes kiekvienas turime labai daug įsipareigojimų, nepaprastą gyvenimo greitį ir rutiną. Niekas nenori ilgo pooperacinio laikotarpio ir ieško kuo greitesnio rezultato su mažiausia intervencija.
Ieškome ir mes, tačiau sąrašą papildome reikalavimu saugumui. Mums taip pat svarbu siūlyti procedūrą, kuria mes tikime.

Jeigu norime suprasti, kaip veikia lazeriai, reikia pirmiausia įsivaizduoti odos sluoksnius.

Epidermis yra viršutinis mūsų odos sluoksnis, kuris turi būti švarus, jame turi būti palaikoma drėgmė, elastingumas. Tuo rūpinasi kosmetologija. Jaunam žmogui kosmetologas reikalingas susidūrus su akne, dermatitu ar kita odos problema. Einant metams, epidermiui vis labiau reikia drėkinimo, šveitimo – epidermio atsinaujinimo, nes aplinkos užterštumas didelis, miesto gyvenimas intensyvus.

Derma yra gilesnis odos sluoksnis, esantis po epidermiu. Į šį sluoksnį prasiskverbia lazeriai. Jie išsprendžia problemas, kurias kosmetologai sunkiai įveikia, nes problemos yra per giliai. Lazeriai skatina kolageno gamybą, sprendžia kraujagyslių, pigmentinių dėmių ir raukšlių problemas. Jie atlieka odos stangrinimo ir jauninimo procedūras (jas galima atlikti frakciniais lazeriais). Mūsų įsigytas „Morpheus8“ – mikroadatinė radijo dažnių odos atjauninimo platforma – dėl skirtingų nustatymų puikiai sprendžia riebalų sankaupų pertekliaus problemą, odos elastingumo problemą, visiškai pertvarkydama odoje vykstančius procesus. Beje, tai viena populiariausių procedūrų tarp kino ir muzikos žvaigždžių.

Hipoderma yra dar gilesnis odos sluoksnis, esantis po derma. Ten gali prasiskverbti mūsų „endoliftX“ šviesolaidis. Šviesolaidis dirba dviem kryptimis: odos stangrinimas ir riebalinių kišenių deginimas. Procedūra neskausminga. Randų, siūlų nėra, tad nėra ir jokio su tuo susijusio diskomforto.

Esame laimingi, priklausydami „ednoliftX“ pasaulinei bendruomenei, kuri veikia visame pasaulyje ir yra labai didelė, palaikanti, įtraukianti, patarianti. Kalbant apie plastinę chirurgiją, dermatologiją, – Lietuvoje tai uždaros kastos, specialistų trūkumas sukuria vakuumą ypač dermatologijoje, kuris kenkia pacientui. Konkurencija milžiniška, ir gydytojai tarsi „užsidaro“, bijo pokyčių, bijo siekti tobulėjimo ieškant naujų kelių. Tuo metu „endoliftX“ akademijoje gydytojai labai atviri, galime konsultuotis kad ir su visu pasauliu. Mūsų gydytojai dr. Grinvydas Butrimas, Domas Kurlavičius nuolat bendradarbiauja su Italijos prof. Roberto Ruffa, kuris tapo mūsų akademijos mentoriumi, vedančiuoju akademijos gydytoju. Esu „alkana“ rezultatui. Ir pati dalyvauju veikloje aktyviai, jei reikia rašau visiems, klausiu, tariuosi. Skatinu gydytojus siekti dar geresnio ir geriausio rezultato. Šiuo klausimu atstovauju pacientui, ir kiekvieno noras man suprantamas. Kiekvieno paciento lūkesčiai tampa mūsų tikslu, saugiai pasiektu tikslu. Saugūs nustatymai – prioritetas, nepaisant didelių lūkesčių.

Kokios dabar yra lazerinės dermatologijos mados – kokių paslaugų žmonės labiausiai nori?

Kadangi esu tarptautinės plastinės chirurgijos asociacijos (ISAPS) asocijuota narė, nuolat dalyvauju tarptautiniuose kongresuose, galiu pasakyti, kad šiuo metu dėmesys nukreiptas į odos atjauninimą, jos procesų pertvarkymą, stangrinimą, odos laisvumo panaikinimą, audinių pakėlimą ir patempimą, taikant mažiausias intervencijas. Laikas, žemas skausmo slenkstis, rezultatas – svarbiausi reikalavimai procedūroms.

Kai išgirstu klausimą – o kaip sužinoti, kad procedūra tėra apgaulė, jeigu ji taip reklamuojama, atsakau – niekada nepirkite procedūros! Procedūros turi būti parenkamos, atsižvelgiant į jūsų lūkesčius, audinių būklę ir t.t.

Susidomėjote procedūra – atvykite į konsultaciją. Procedūra ar jų visuma turi būti paskiriama jums individualiai, o ne jūs turite prisitaikyti prie procedūros, nes ji yra šiuo metu pigi ar ant bangos. Sąžiningumas, o ne pardavimas yra tiltas tarp paciento ir gydytojo. Konsultuodami pacientą, mes vertiname visumą. Jei matome, kad tik plastinė chirurgija leis pasiekti norimo rezultato, taip ir pasakome.

Lazerinių procedūrų kainos didelės, atsirado begalės prietaisų, tarp jų ir niekinių, dirba įvairiausi specialistai, net ir neparuošti. Atminkite, kad tik vardą turinčių lazerių, medicininių ar kosmetologinių platformų atstovai apmoko gydytojus dirbti ir rūpinasi klinika, įsigijusia jų atstovaujamo prekės ženklo įrangą.

Į paslaugų kompleksą „DermaSurgic“ įtraukėte ir kosmetologines paslaugas išskiriantį „Derma SPA“ ženklą ir, rodos, nieko bendro su dermatologija neturinčią pilateso studiją „ReformBody“. Kas lėmė tokį keistą pasirinkimą?

Pilatesas šiame komplekte labai tinka, jeigu mūsų tikslas – senti sveikai, pozityviai, estetiškai ir natūraliai. Kai buvau vaikas, nuolatos girdėdavau, kaip suaugusieji ruošiasi mirčiai, nors jiems būdavo 40 metų. Mano mamai greičiausiai buvo vos virš 30 metų, kai ji man sakydavo: „O kai aš numirsiu, tai tu…“. Man dabar tiek pat, bet aš mąstau ir sakau kitką: „Dar 50 metų gyvensiu, ir šiandien turiu padaryti viską, kad tuos 50 metų nugyvenčiau sveikai, energingai ir kokybiškai. Man reikalinga estetiška išvaizda. Man reikalingas ir sveikas kūnas. Šiandien aš renkuosi, kaip nugyventi tuos likusius 50 metų. Kaip galima energingiau ar su piliulėmis nuo skausmo?“.

Kalbant apie išvaizdą: galiu nedaryti nieko, na, tarkime, laukti veido patempimo, kuris po 60 ar 70 metų jau nieko nebepakeis. Odos tekstūra, spalva ir reljefas bus negrįžtamai pasikeitę. Bet galiu palaikyti odos švarą ir sveikatą, stengtis, kad ji būtų švytinti, elastinga, stangri. Biostimuliacija, amino rūgštys puikiai tinka. Hialuronas nėra jaunystės kalvis. Atvirkščiai – per didelis jo kiekis sendina ir iškraipo veido bruožus, tačiau saikingos botulino injekcijos saugo nuo „odos glamžymo“.

Mūsų kūnas ir laikysena išduoda amžių. Kūno šerdis, kuri mus laiko, – stuburas, raumenys, kaulai – yra be galo svarbūs bėgant metams, tad pilatesas lavina ir stiprina kūno šerdį, užtikrina mūsų kūno lankstumą bei gerą savijautą, nes tai yra mankšta bei kineziterapija, skirta kūnui ir protui. Sunku žadėti procedūrų efektą nepasiūlius ir aktyvaus, sveiko gyvenimo būdo.

Nevartoju sąvokos „gražus“, nes jos labai nemėgstu. Yra motyvuotas, energingas, sveikas, o gražus – paskutinėje vietoje. Mūsų tikslas turi būti kuo ilgiau išlikti sveikiems, užkirsti kelią nepageidaujamiems lėtiniams uždegiminiams procesams organizme, kurie ardo kūną.

Estetikos industrijoje eskaluojama laiko sąvoka. Pralenkime laiką, sustabdykime laiką, kovokime su laiku. Tuo tarpu pilateso mankštoje pabrėžiamas ne laiko vijimasis, ne kova su juo, bet laiko įgalinimas savo poreikiams. Proto poilsis ir kūno jėgų atgavimas. Tu negali nei kovoti, nei konkuruoti su laiku. Besivydami laiką pavargsime, tačiau jo nepavysime. Laikas yra mūsų dabartis. Šiandien diena yra mūsų dabartis. Tai yra – kur ir kas mes esame. Pilateso įkūrėjas Džosefas Pilatesas sako, jei jums 30 metų, o jūsų kūnas nelankstus, – jūs senas. Jei jums 60 metų ir jūsų kūnas lankstus, – jūs jaunas.

Giriu šį sportą, nes turiu asmeninę patirtį. Esu buvusi lengvaatletė, net aerobikos trenerė, dirbau salėje su svoriais. Dabar esu pilateso aistruolė, nes mačiau jo teikiamą gėrį. Tai gyvenimo būdas.

Laikydamiesi principų, kad mūsų pasitenkinimui savimi ir gerai savijautai užtikrinti svarbi visuma, rastas balansas, sukūrėme „Anti-aging“ ratą, kurį supa šios paslaugos ir jas pristatantys ženklai: „Derma SPA“ (kosmetologija, masažai, viskas, kuo lepiname odą ir kūną), „DermaSurgic“ (mažoji chirurgija, lazerinė estetinė dermatologija) ir pilateso „Reformerių“ studija – ilgaamžiškumo ir geros savijautos skleidėja.

Ačiū už pokalbį.  

Neila Ramoškienė