„DermaSurgic“ klinikos įkūrėja: „Pamirškime grožio sąvoką, puoselėkime estetinę išvaizdą“

Daugelį metų buvo įprasta manyti, jog stengiantis sulėtinti senėjimo procesus galima atsiremti tik į kosmetologines procedūras, injekcijas ar plastinę chirurgiją. Šiandien grožio pasaulyje vyksta perversmas, kuriame vis daugiau svarbos įgauna estetinė ir lazerinė dermatologija. Keičiantis tendencijoms, atsiveria ir nauji požiūrio horizontai.

Pokyčius aptarti bei ekspertinėmis įžvalgomis pasidalinti sutiko Kaune veikiančios „DermaSurgic“ intervencinės dermatologijos klinikos įkūrėja Laura Labunksaitė-Vikšraitė. Laura kviečia perimti holistinį matymą ir estetinio senėjimo siekti integruotos medicinos pagalba: įtraukiant lazerinę bei estetinę dermatologiją, estetinę ginekologiją, kosmetologiją, kūno priežiūros inovacines technologijas, endobiogenetiką, mitybos bei sporto ir sveikatingumo sritis.

– Esate žinoma plastinės ir estetinės chirurgijos atstovė, šioje srityje praleidusi ne vienerius metus. Kodėl nusprendėte pereiti į integruotos medicinos, lazerinės ir estetinės medicinos sritį? Kuo jus patraukė intervencinė dermatologija?

– Daug metų praleidusi plastinės chirurgijos srityje puikiai pamačiau, ką ji gali, ir ko – ne. Tai ryškiausius pokyčius galintis suteikti būdas, tačiau kartu – ir radikalus, sunkiu bei ilgu gijimu išsiskiriantis gydymas. O svarbiausia, jog labai dažnai plastinė chirurgija pašalina tik pasekmes, bet jas lėmusios priežastys – lieka. Tai ir senėjimo procesai, ir viršsvorį lėmusios bėdos, prasta odos būklė, bloga savijauta, nuotaikų svyravimai ar kita. Po operacijos pacientai atsiduria akligatvyje – problemos sugrįžta, o žinių kaip jas spręsti chirurgai nesuteikia.

Kalbant būtent apie senėjimą, į plastikos chirurgą besikreipiantys pacientai dažnai turi lūkesčius, kurių, deja, chirurgas neišpildo, nes tai prasilenkia su jo kompetencijomis. Stebėdama šiuos lūkesčius įsitikinau, kad tiek prieš plastinę chirurgiją, tiek po jos turi atsirasti kompleksinės senėjimo stabdymo priemonės, iš kurių aktualiausia – dermatologija bei apspręstas gyvenimo būdas. Dėka pažangių lazerių bei kitų įrenginių ir metodų, šiandien ji gali būti atsakymu ir vietoje plastinės chirurgijos.

– Gal galėtumėte pasidalinti pavyzdžiais, ką gali pažangi intervencinė ir lazerinė dermatologija?

– Mano pažintis su lazerinių technologijų atveriamomis galimybėmis prasidėjo ieškant sprendimo vadinamųjų malar bags paakių maišelių šalinimui bei chirurgiškai riebalų nusiurbtų plotų reljefui koreguoti. Paburkusių maišelių atsiradimą gali lemti tiek gyvenimo būdas, tiek aplinkos poveikis, tiek genetika ar senėjimas. Genetiškai jie atsiranda gana anksti ir plastikos chirurgas šiuo klausimu kartais gali būti bejėgis.

Ieškodama sprendimų tarp pasaulyje lyderiaujančių specialistų bei klinikų, atradau „EndoliftX“ procedūrą, kurią, vėliau, pasiūlėme pirmieji visose Baltijos šalyse. Ši lazerinė procedūra turi daug tikslų: atkurti tiek giluminius, tiek paviršinius odos sluoksnius, tonizuoti, atitraukti jungiamąsias pertvaras, skatinti kolageno gamybą ir, jei reikia, sumažinti riebalų perteklių bei patempti odą, pašalinti jos laisvumą, suglebimą. Viena unikali procedūra odos būklę pastebimai pagerina net 2-3 metams į priekį, o jauninamuoju poveikiu, patempimo efektu bei kur kas stangresne oda pacientai gali džiaugtis itin greitai. Minimalios intervencijos metu išvengiama bendrinės nejautros, ilgo ir sudėtingo pooperacinio gijimo ir kitų chirurgijai būdingų šalutinių poveikių, komplikacijų.

Kaip tai vyksta? „EndoliftX“ lazerio šviesolaidis prasiskverbia iki paviršinės hipodermos, ir veikia dvejomis kryptimis: stangrina ją bei tirpdo paviršines riebalines sankaupas. „EndoliftX“ veikimo sąlyga – riebalai ir vanduo.

Tai tik vienas iš pavyzdžių. Klinikoje turime ir daugiau pažangiausių lazerinių prietaisų (pavyzdžiui, „Morpheus8“), leidžiančių pasiekti geriausius dermatologinius rezultatus ar net išvengti chirurginės intervencijos poreikio. Tiesa, pacientai turi būti budrūs rinkdamiesi lazerines procedūras. Net ir panašiai skambantys procedūrų pavadinimai skirtingose klinikose gali būti atliekami taikant nesaugius metodus.

– Vis minite terminą estetinis senėjimas ir kviečiate vengti sąvokos grožis ar pasakymo „kova su senėjimu“. Kodėl?

– Savo veikloje mes vengiame žodžio grožis. Man – gražu, jums – ne. Nėra vieno universalaus įsivaizdavimo kas yra gražu, tačiau yra estetinis vaizdas. Būtent jį puoselėti ir siekiame. Kūno ir emocijų estetika, minčių higiena. Tai – tikrieji dalykai, puošiantys kiekvieną.

Kova iš savęs reiškia staigius ir aršius veiksmus. Mūsų klinikos komanda mano, jog į senėjimo procesus reikia žvelgti holistiniu požiūriu ir taikyti kompleksines, savalaikes priemones, nuoseklius ląstelių atjauninimo ir atnaujinimo metodus. Kitaip tariant, mes siekiame pasiūlyti žmogui tinkamiausią jam gydymą bei gyvenimo būdą. Apsilankius pacientui siekiame kartu atsakyti į klausimą, ką galime padaryti dabar, jog likusį gyvenimą jis nugyventų kokybiškai. Kad jaustųsi gerai, kad nieko neskaudėtų ir būtų galima džiaugtis geru estetiniu vaizdu.

Šiandien mes kviečiame puoselėti pozityvų požiūrį į senėjimo procesus. Kviečiame kurti gyvenimo būdą, leidžiantį mėgautis bėgančiais metais.

– Kaip patartumėte siekti šio estetinio senėjimo? Kokias priemones taikote savo klinikos pacientams?

– Kas išduoda mūsų amžių? Ne vien oda ar raukšlės. Tai – ir geltoni akių baltymai, estetinį vaizdą praradusi šypsena, eisena, laikysena. Įtaką mums daro genetika, mityba, aplinkos veiksniai, poilsio režimas, kasdieniniai įpročiai.

Estetinės išvaizdos palaikymui nepakanka vien injekcijų, kaip tai buvo populiaru anksčiau. Įsiterpę tarp estetinių grožio procedūrų bei plastinės chirurgijos, siūlome pažangiausias medicinines technologijas, sprendimus įveikiantį priešlaikinį, diskomfortą keliantį senėjimo procesą jungti su dietologais, pilateso treneriais, kineziterapeutais, endobiogenetikais. Mūsų klinikoje tikslas nėra suteikti vien paslaugą, bet įsigilinti ir pasiūlyti žmogui kuo daugiau priemonių, kurios leistų jaustis bei atrodyti visapusiškai gerai. Pasiūlyti gyvenimo būdą, leisiantį atrasti balansą.

– Ar šiuos siekius ir atliepia jūsų klinikoje pristatyta, šalyje unikali keturių ženklų sinergija?

– Taip. Rinkoje esame išskirtiniai, nes veikiame ne tik kaip intervencinės, estetinės ir lazerinės dermatologijos klinika, bet kaip skirtingas paslaugas suvienijanti kūno bei proto klinika.

Klientams siūlome keturių profilių paslaugas. Visų pirma, tai „DermaSurgic“– intervencinės, lazerinės, integruotos medicinos bei dermatologijos klinika.

Tuomet – stangrios odos ateitimi vadinamo, šalyje pirmojo, jauninančio, stangrinančio ir kitaip odos problemas sprendžiančio „EndoliftX“ lazerio „Endolift Akademija“.

Trečiasis ženklas po mūsų klinikos stogu – „DermaSPA“, kurio specialistai padeda pasirūpinti kūno apimčių bei svorio korekcija, kontrole, kasdienine odos kosmetologine rutina ir priežiūra.

Galiausiai, itin svarbų vaidmenį senėjimo procesuose užima fizinis aktyvumas bei fizinė sveikata. Dėl šios priežasties klinika veikia kartu su profesionalių kineziterapeutų bei pilateso instruktorių puoselėjama „ReformBody – Pilates reformer studija“.

– Kodėl būtent pilatesas? Kuo jis išsiskiria iš kitų sporto rūšių bei šakų?

– Pilatesas, dar kitaip vadinamas ilgaamžiškumo mankšta, stiprina kūno šerdį, lankstumą bei jėgą, slopina nerimą, dalyvauja kūno rengyboje: menopauzės metu, reabilitacijos tikslais, skatina ląstelių atsinaujinimo bei atsijauninimo procesą. Siekiame pasiūlyti ne tik riebalų deginimo ir odos stangrinimo lazerius, bet ir aktyvų gyvenimo būdą.

„Reform Body“ studijoje organizuojami užsiėmimai tiek vaikams, turintiems laikysenos problemų, tiek vaikams siekiantiems palaikyti fizinį aktyvumą, tiek pradedantiesiems ar jau pažengusiems pilates mėgėjams.

– Dėkojame už jūsų mintis bei įžvalgas. Pabaigai, ką patartumėte savo kūnu bei protu pasirūpinti norintiems kauniečiams?

Rūpintis savimi reikia kasdien, nepriklausomai nuo tavo amžiaus. Pagrindinis mano patarimas – nevengti klausimo sau: ką galiu padaryti šiandien, kad kokybiškai nugyvenčiau dar 50 ir daugiau metų? Atitinkamai, šį klausimą turėtų sekti pozityvių kasdieninių gyvenimo būdo įpročių formavimas, sveikatos būklės kontrolė bei savalaikiai estetiniai sprendimai.

Laura Labunskaitė-Vikšraitė – intervencinės dermatologijos klinikos „DermaSurgic“, įsikūrusios adresu Savanorių pr. 109, įkūrėja ir vadovė. Daugiau informacijos: https://dermasurgic.lt/.