Celiulito gydymo revoliucija
Dažniausiai celiulitas atsiranda iš lėto, pažeisdamas šlaunis, sėdmenis ir kitas kūno vietas, kuriose yra linkę kauptis riebalai. Su celiulito problemomis susiduria 90 % moterų, retais atvejais celiulitas gali atsirasti ir vyrams. Celiulito atsiradimas yra pagrįstas mokslininkų atliktais histologiniais, biocheminiais ir ultrastruktūriniais tyrimais, kurių metu buvo nustatyta, jog celiulitas yra labiau linkęs atsirasti tiems žmonėms, kuriems gresia nutukimas, turintiems problemų su kraujotaka, gyvenantiems nesveiką gyvenimo būdą. Histologiniai celiulito tyrimai atskleidė tris pagrindinius aspektus, susijusius su tokios odos būklės atsiradimu:
- Pasikeičia žmogaus kūno riebalinis audinys;
- Kinta judriųjų ląstelių audinys – hiperpoliarizacija;
- Sulėtėja kraujo apytaką, limfos tekėjimas.
Atsiradus celiulitui yra pastebima, kad žmogaus kraujotaka linkusi mažiau pasisavinti gaunamo deguonies kiekį, kas sutrikdo bendrą žmogaus kraujo mikrocirkuliaciją. Kraujo tekėjimo sutrikimai yra glaudžiai susiję su odos defektų atsiradimu. Sutrikus kraujo tekėjimui odoje galima pamatyti vaizdą, kuris yra labai panašus į ,,Apelsinų žievelę“. Nuo celiulito pasikeičia ne tik odos reljefas, kuris pasidaro labiau grublėtas, nelygus, įdubęs, bet yra jaučiamas ir odos jautrumas. Tačiau už odos jautrumą jau yra atsakingas hormonas – estrogenas, kuris slypi jutimo receptoriuose, endotelio ląstelėse ir lygiuosiuose raumenyse.
Naujausi tyrimo rezultatai parodė, kad celiulito atsiradimui įtaką daro baltyminių medžiagų išsiskyrimas (flogistiniai citokinai) bei odos riebalinis sluoknis (adipocitai). Vykstant fibrozei odos riebalai yra sukaupiami į mazgus, taip atsiranda guzeliai ir įdubimai. Šis reiškinys pasireiškia didžiajai daliai nutukusių moterų, kurioms dėl viršsvorio vyksta uždegiminiai procesai, biocheminės-ląstelinės mechanizmų veiklos sutrikimai. Šio tyrimo išvados taip pat prisideda prie jau minėtos estrogenų aktyvios veiklos, kuri celiulito pažeistas vietas daro jautresnėmis. Tokiu atveju celiulito gydymui galima skirti hormoninę intervnciją, kuri yra stebima gydytojų. Dažni hormoninio fono tyrimai atliekami ultragarso ir kompiuterinės ašies tomografijos metodais.
Celiulito proceso atsiradimui yra labai svarbi tinkama kolageno sintezė. Pasiekus brandos amžių kolageno kiekis organizme mažėja, todėl oda praranda elastingumą, stangrumą bei drėgmę. Šis odos laisvumo padidėjimas panašus į odos senėjimo apraiškas, kurioms taip pat būdingas dermos – epidermio irimas.
Vienas iš perspektyviausių celiulito gydymo būdų yra injekcinė terapija. Ji atliekama pagal tam tikrą techniką. Taip pat be galo svarbu, kad gydytojas parinktų leidžiamą preparatą, kuris atitiktų individualius paciento poreikius ir panaikintų odos reljefo netolygumus. Tinkamiausios priemonės parinkimas ir kokybiškai atlikta injekavimo technika leis džiaugtis sulaukus geriausių rezultatų. Mūsų klinikoje yra galimybė gydyti celiulitą jau minėta injekcijine terapija, jos metu naudojami šie preparatai: ,,Sunekos Body“, ,,Sunekos Cell“, „Mesoskinline Meso body reshape“, ,,Mesotech beauty`s results“. Šie amino rūgščių mišiniai specialiai sukurti kolageno ir elastino sintezei dermoje atnaujinti. Procedūros metu yra paveikiami ir fibroblastai, kuriuos maitina amino rūgštys. Prisotinus odą veikliosiomis medžiagomis yra atkuriama normali odos struktūra. Po injekcijinės terapijos rekomenduojame atlikti lengvą masažą rankomis paveiktai odos daliai. Šių procedūrų kursą sudaro 2 injekcijinės terapijos 10 dienų intervale.
Be injekcinių celiulito gydymo terapijų galime pasiūlyti procedūras, kurios invaziniais ir neinvaziniais būdais lygins odos reljefą: ,,Inmode FORMA/BODYfx‘‘, ,,Jordi Shape H8‘‘ lieknėjimo platforma, Termoliftingas (radiodažnis), Kavitacija, Vakuuminis masažas ,,Stendo“ kardiosinchronizuota kompresinė terapija, Limfodrenažinis masažas (rankomis/aparatu), ,,Eva Led“ fotobiostimuliacija. Specialistai parenka procedūras kiekvienam asmeniui individualiai, pagal amžių, kūno sudėjimą, svorį, sveikatos būklę bei celiulito išsivystymo lygį.