Labioplastika

Labioplastika (angl. term. labiaplasty)Estetinė ginekolgija skirta siekiant sumažinti mažųjų lytinių lūpų (moters lytinių organų vidinių audinių) dydį, kad jos būtų viename lygyje su didžiosiomis lytinėmis lūpomis (išorinė moters lytinių organų dalis).

Ši procedūra gali būti atlikta keliais skirtingais chirurginiais metodais, kuriuos pasirenka gydytoja ginekologė atsižvelgdama į konkrečią pacientės situaciją.

Kada moterys renkasi labioplastiką?

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių pakinta mažosios lytinės lūpos, įskaitant gimdymą, senėjimą, seksualinį aktyvumą ir genetiką. Moterys renkasi operaciją dėl kelių priežasčių, nes labioplastika suteikia funkcinių privalumų:

Daugelis moterų, kenčiančių nuo išdidėjusių lytinių lūpų, patiria sunkumą mankštindamosios ar kasdienės higienos rutinoje;

 Patiria šlapimo takų infekcijas;

Sutrinka seksualinė veikla, pastebima įtaka psichinei sveikatai;

Dėvint aptemptus rūbus juntamas diskomfortas, nemalonūs, skausmingi pojūčiai.

Labioplastikos atlikimo technikos.

Apipjaustymo metodika.

Tai dažniausiai naudojama technika. Šios procedūros metu pašalinama perteklinė mažųjų lytinių lūpų dalis ir susiuvama taip, kad ji būtų simetriška didžiosioms lytinėms lūpoms.

Dalinio apipjaustymo metodika.

Šios procedūros metu nuo storiausios mažųjų lytinių lūpų vietos pašalinamas dalis audinių. Ši procedūra suteikia natūralią išvaizdą ir po operacijos, išsaugo raukšlėtus kraštelius.

Yra dar keletas kitų mažųjų lytinių lūpų mažinimo metodų, ir visi šie metodai turi tam tikrų privalumų ir trūkumų.

Jei ketinate atlikti labioplastiką, norint užtikrinti tinkamus rezultatus, būtina kreiptis į patyrusį gydytoją, kuris specializuojasi šioje srityje. Labioplastika yra rimtas žingsnis, tad prieš jį žengiant reikia įvertinti visus šios operacijos privalumus ir rizikas, kad gali būti ir nepasiektas jūsų norimas rezultatas. Tai nėra rutininė operacija, tačiau labai dažnai keičianti moters gyvenimą.

Anestezija labioplastikos metu.

Procedūra trunka apie vieną valandą. Ji gali būti atlikta tiek kaip savarankiška procedūra, tiek su kitomis estetinėmis procedūromis. Dažnai vyresnio amžiaus moterims labioplastikos metu atliekama didžiųjų lytinių lūpų korekcija hialuronu arba riebalais.

Operacijos metu taikoma vietinė arba spinalinė nejautra, atsižvelgiant į gydymo planą, aptartą su mūsų gydytoja ginekologe.

Pooperacinė priežiūra.

Lytiniai organai yra labai jautrūs ir apskritai reikalauja tinkamos priežiūros. Tad turite žinoti keletą pooperacinių momentų: turėtumėte vengti ilgų maudynių duše ir kiekvieną kartą po apsiprausimo leiskite žaizdeliai išdžiūti. Norint sumažinti skausmą ir uždegimą, kuris gali atsirasti po procedūros, reikia vartoti gydytojo paskirtus antibiotikus.

Tik gydytojas po apžiūros turėtų pasakyti, kad esate pasiruošusi aktyviam sportui t.y. važinėti dviračiu, bėgioti ir kt. Ankstyvas grįžimas prie fizinės veiklos gali sutrikdyti gijimo procesą bei jį vilkinti.

Neturėtumėte dėvėti aptemptų drabužių ar apatinių drabužių, nes jie gali dirginti žaizdą.

Lytiniai santykiai nerekomenduojami mažiausiai keturias savaites.